Lutke s Pedagoške fakultete v begunskem kampu v Grčiji

V sredini aprila smo z lutkovnimi zgodbami in z lutkovno delavnico obiskali otroke v begunskem kampu v Grčiji, blizu meje z Makedonijo.

Preko lutk smo uspeli vzpostaviti komunikacijo z otroki, ki sicer ne poznajo jezika, niti se ne morejo sporazumevati med seboj, ker prihajajo iz različnih jezikovnih okolij. Prav z nebesedno komunikacijo, v kateri so lutke najbolj prepričljive, so  otrokom ‘pripovedovale’ zgodbe in jih popeljale v razigran svet. Mnogim otrokom smo pomagali pri izdelavi preprostih lutk, ki so jih že oživljali v preprostih etidah. Nato pa so vse te lutke odšle v njihova domovanja, kjer jim delajo družbo in polepšajo še marsikateri dan, ki je sicer suhoparen in pust ob šotorih na vročem pesku.

Dr. Helena Korošec